Asya Trafo Otomasyon Elektrik Makine İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

News & Blog

T38 DİJİTAL SICAKLIK TRANSMİTERİ

News & Blog

T38 Dijital Sıcaklık Transmiteri, proses endüstrisinde evrensel kullanım için tasarlanmıştır.

Modelin genel özellikleri şunlardır:

 

YÜKSEK DOĞRULUK

Sensör-verici eşleşmesi sayesinde yüksek doğruluk, en yüksek güvenilirlik ve elektromanyetik etkilere karşı mükemmel koruma sunarlar. HART® protokolü aracılığıyla, T38 sıcaklık transmiteri, çeşitli açık yapılandırma araçlarıyla yapılandırılabilir (birlikte çalışabilir). Ayrıca, WIKAsoft-TT konfigürasyon yazılımı ve PU-548 model programlama ünitesi aracılığıyla T38 sıcaklık transmiteri çok kolay, hızlı ve net bir genel bakışla parametrelenebilir.

ÇOK ÇEŞİTLİLİK

Yazılım, sensör tipi ve ölçüm aralığı seçiminin yanı sıra hata sinyalleme işlemi, sönümleme, çeşitli ölçüm yeri açıklamaları ve proses ayarlarının saklanmasını sağlar. T38 transmiteri, çok çeşitli sensör bağlantı kombinasyonları sunar.

İZLENEBİLİRLİK

Yedekli (çift sensörlü) bir sensörün konfigürasyonu sayesinde, bir sensör arızasında otomatik olarak çalışan sensöre geçecektir. Ayrıca, sensör kayması tespitini etkinleştirme olasılığı da vardır. WIKA True Drift Detection teknolojisi ile sensörler sürekli olarak izlenebilir ve hatalı ölçüm yerleri anında tespit edilebilir.

İŞLEVSELLİK

T38 transmiteri, NAMUR NE89’a uygun olarak sensör ucu direncinin izlenmesi ve sensör kopması izlemenin yanı sıra ölçüm aralığının izlenmesi gibi çok sayıda gelişmiş denetleme işlevine de sahiptir. Ek olarak, NE107’ye uygun genişletilmiş tanılama işlevleri entegre edilmiştir ve yüksek düzeyde sistem güvenliğine katkıda bulunan kapsamlı döngüsel kendi kendini izleme işlevleri gerçekleştirilir.

ASYA TRAFO GÜVENİLİRLİĞİ

Asya Trafo, WIKA Türkiye resmi distribütörü ve bayisi olarak, ürünleri dünya çapında kanıtlanmış kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Bu model için açıklanan tüm seçenekler bayimizde mevcuttur.

 

UYGULAMA ALANLARI

  • Proses endüstrisi
  • Makine imalatı ve fabrika inşaatı

ÖZEL ÖZELLİKLER

  • IEC 61508’e göre geliştirilen koruma sistemleri için TÜV sertifikalı SIL versiyonu (seçenek)
  • SIL 2 (tek cihaz) ve SIL 3’e (yedek konfigürasyon) göre güvenlik uygulamalarında çalıştırma
  • Neredeyse tüm yazılım ve donanım araçlarıyla yapılandırılabilir
  • 1 veya 2 sensör bağlantısı için üniversal
  • Dirençli termometre, direnç sensörü (2 x 3 telli)
  • Termokupl, mV sensörü
  • Potansiyometre
  • NAMUR NE43’e göre sinyal verme, NE89’a göre sensör izleme, NE21’e göre EMC, NE107’ye göre saha cihazlarının kendi kendini izleme ve teşhisi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *