Asya Trafo Otomasyon Elektrik Makine İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

News & Blog

FSD-4 ELEKTRONİK AKIŞ ANAHTARI

News & Blog

FSD-4 elektronik akış anahtarı, sıvı ortamın hızlarına bağlı olarak akışı izleme ve kontrol etmede sizlere tam esneklik sunar. Soğutma, yağlama sistemlerinin kontrolü gibi birçok uygulama alanında türlü avantajlara sahiptir.

FDS-4 elektronik akış anahtarı modelinin detaylı özellikleri şunlardır:

KOLAY KULLANIM

FSD-4 modelinin anahtar noktaları, doğrudan cihaz üzerindeki 3 düğmeli işlem veya isteğe bağlı olarak IO-Link aracılığıyla çok kolay bir şekilde serbestçe yapılandırılabilir. FSD-4 modeli hem çeşitli birimlerde mutlak değerler hem de bağıl akış değerleri verebilir ve bunları dijital göstergede görüntüleyebilir.

SAHA ALANLARINA UYGUNLUK

Akış; boru çapı, sistem kurulumu veya ortam gibi birçok faktör tarafından belirlenir. Bu nedenle uygulamaya bağlı olarak gerçek akış değeri kalibre edilen değerden farklı olabilir. Öğretme işlevi sayesinde, FSD-4 modeli sıfır noktasına ve ilgili ölçüm noktasındaki maksimum akışa ayarlanabilir ve böylece ölçüm koşullarına optimum şekilde uyarlanabilir. Akış anahtarındaki sıkıştırma bağlantısı ek esneklik sunar. Boru çapına bağlı olarak, daldırma derinliği ve hizalama bireysel olarak ayarlanabilir.

FONKSİYONELLİK

Konfigürasyona bağlı olarak, FSD-4 modeli iki adede kadar anahtar noktasına ve serbestçe programlanabilen analog çıkışa sahiptir. Anahtar, akış verilerini bir kalorimetrik ölçüm prensibi kullanarak belirlediğinden, ikinci anahtarlama çıkışı bir sıcaklık değeri için de etkinleştirilebilir, birinci anahtarlama çıkışı ise akış değerini kullanarak bir anahtarlama sinyali verir. Böylece akış anahtarı, ayrıca basit sıcaklık kontrollü prosesler için kullanılabilir.

IO-LİNK

Parametreler, alet üzerindeki 3 düğmeli işlemle veya isteğe bağlı olarak IO-Link aracılığıyla ayarlanır. Aleti değiştirirken, ilgili ölçüm konumu için ayarlar doğrudan yeni akış anahtarına aktarılabilir. Bu, ölçüm yerinde herhangi bir tekrar parametrelendirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve gerekli entegrasyon çabasını azaltır. IO-Link ile çalışma saati sayacı veya maksimum değer belleği gibi ek işlevler çağrılabilir ve durum izleme için kullanılabilir.

ASYA TRAFO GÜVENİLİRLİĞİ

Asya Trafo, WİKA Türkiye resmi distribütörü ve bayisi olarak, ürünleri dünya çapında kanıtlanmış kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Bu model için açıklanan tüm seçenekler bayimizde mevcuttur.

UYGULAMA ALANLARI

  • Soğutma yağlama sistemlerinin kontrolü
  • Soğutma sıvısı devrelerinin izlenmesi
  • Filtre ünitelerinin kontrolü
  • Pompalarda kuru çalışma koruması

ÖZEL ÖZELLİKLER

  • Kalorimetrik prensibi kullanarak sıvı ortamın aşınmasız akış izlemesi
  • Akış ve sıcaklık için esnek şekilde yapılandırılabilen anahtarlama ve analog çıkışlar
  • 3 düğmeli işlemle veya isteğe bağlı olarak IO-Link 1.1 aracılığıyla kolayca parametrelendirilme
  • Saha koşullarına tam uyum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *