Asya Trafo Otomasyon Elektrik Makine İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

News & Blog

CPG2500 HASSAS BASINÇ ÖLÇÜM CİHAZI

News & Blog

Uygulama
CPG2500 model dijital basınç ölçüm cihazı, kalibrasyon laboratuvarlarında ve üretim tesislerinde hassas basınç ölçümü için kaynak olarak kullanılır. Saha basınç göstergelerinin/vericilerinin doğruluğunu doğrulamak için veya bir laboratuvar standardı olarak ve basınç aletlerinin veya göstergelerin imalatında, test edilmesinde ve kalibrasyonunda yüksek düzeyde basınç doğruluğuna ihtiyaç duyulan her yerde kullanılır.

İşlevsellik
CPG2500 dijital basınç göstergesi, bir, iki veya üç basınç sensörüyle yapılandırılabilir. İki sensör dahili ve üçüncüsü haricidir. Basınç sensörleri pnömatik olarak izole edilmiştir, böylece bir kanal 2.895 bar [42.000 psi] kadar yüksek ve 25 mbar [10 inH2O] kadar düşük bir sensörle yapılandırılabilir. Barometrik basıncı görüntülemek için dahili olarak isteğe bağlı bir barometrik referans sensörü eklenebilir veya gösterge veya mutlak basıncı taklit etmek için kullanılabilir. Her kanal için basınç aralıkları müşteri tarafından belirlenir. Standart ve premium sensörler dahili olarak mevcuttur. Harici sensörler, Mensor’un CPT9000, CPT6100 veya CPT6180 dijital basınç sensörleridir.

IntelliScale ve çıkarılabilir sensörlerin avantajları
IntelliScale spesifikasyonu ile her sensör, aralığın üst kısmında okuma yüzdesi verecek şekilde kalibre edilir. Üç sensör, aralıklarının okuma bölümlerinin yüzdesi bitişik olacak ve geniş bir aralıkta okuma doğruluğunun yüzdesini verecek şekilde yapılandırılabilir.

Ek olarak, her bir sensör çıkarılabilir ve değiştirilebilir, bu da arıza süresini en aza indirirken harici bir yeniden kalibrasyona ve aralık değişikliklerine izin verir. Uzak uygulamalar için CPT9000, CPT6180 veya CPT6100 harici basınç sensörü modeli de mevcuttur.

Asya Trafo Güvenilirliği
Asya Trafo, WIKA Türkiye resmi distribütörü ve bayisi olarak, ürünleri dünya çapında kanıtlanmış kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Bu model için açıklanan tüm seçenekler bayimizde mevcuttur.

UYGULAMA ALANLARI

  • Kalibrasyon laboratuvarları için basınç standardı
  • Harici sensörlü aktarım standardı
  • Basınç aleti imalatı
  • Fark basınç ölçümü
  • Eşzamanlı 3 kanallı basınç izleme

ÖZEL ÖZELLİKLER

  • Basınç aralıkları: 0 … 25 mbar – 0 … 2.890 bar [0 … 0,36 – 0 … 42.000 psi]
  • IS’nin %0,008’ine kadar doğruluk (IntelliScale)
  • Harici basınç 25 mbar … 1.000 bar [0,36 … 15.015 psi] aralığındadır.
  • Hassasiyet %0,004 FS
  • Çıkarılabilir/değiştirilebilir sensörler

 

Dilerseniz, aşağıda bulunan videoyu izleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *