Asya Trafo Otomasyon Elektrik Makine İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

News & Blog

CPC8000-H HASSAS YÜKSEK BASINÇ KONTROL CİHAZI

News & Blog

Modelin genel özellikleri:

Uygulama
CPC8000-H Hidrolik Basınç Kontrol Cihazı, yüksek doğruluğu ve kontrol kararlılığı nedeniyle her tür yüksek basınç ölçüm cihazının otomatik test veya kalibrasyonu için bir çalışma standardı olarak kullanılır. Döngüsel basınç-yük testleri de ideal uygulama alanlarıdır çünkü model, dayanıklı ve güvenilirdir.

Hidrolik Basınç Kontrol Cihazını çalıştırmak için voltaj beslemesi dışında pnömatik kontrol devresi için sadece temiz, kuru basınçlı hava gereklidir. Çıkış tarafında bir basınç ortamı olarak hidrolik yağı veya su (veya talep üzerine diğer maddeler) kullanılabilir.

Tasarım
CPC8000-H Hidrolik Basınç Kontrol Cihazı, CPC8000-HC basınç kontrol cihazı ve referans basınç sensörlü CPC8000-HM hidrolik modülü olmak üzere iki bileşenden oluşur. Hidrolik modülün iki versiyonu mevcuttur: 75 … 10.000 psi (5 … 700 bar) basınç aralığına sahip düşük basınçlı versiyon ve 290 … 23.000 psi (20 bar) basınç aralığına sahip yüksek basınçlı versiyon … 1.600 bar), her biri uygun referans basınç sensörlerine sahiptir.

Eksiksiz Hidrolik Basınç Kontrol Sistemi, taşınabilir bir araba veya 19″ rafa yerleşik olarak mevcuttur. Sensörler, denetleyiciyi arabadan veya raftan çıkarmak zorunda kalmadan hidrolik modülün ön tarafından değiştirilebilir.

İşlevsellik
Hidrolik Basınç Kontrol Cihazından istenen basınç değeri, özel kontrol regülatörü sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde düzenlenir. Geniş dokunmatik ekran ve basit, sezgisel menü navigasyonu, Hidrolik Basınç Kontrolörünün kullanımını kolaylaştırır. Ayrıca çok sayıda menü dili uluslararası uygulamaları arttırır.

Mevcut ölçüm değeri ve ayar noktası gibi gerekli tüm bilgiler tek bir ekranda bulunur. Ölçülen değerler diğer basınç birimlerinde de görüntülenebilir. Hidrolik Basınç Kontrolörü, birkaç seri arabirim aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilir. Ek olarak, diğer basınç kontrolörleri için çok çeşitli emülasyon komut setleri mevcuttur.

Asya Trafo Güvenilirliği
Asya Trafo, WIKA Türkiye resmi distribütörü ve bayisi olarak, ürünleri dünya çapında kanıtlanmış kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Bu model için açıklanan tüm seçenekler bayimizde mevcuttur.

UYGULAMA ALANLARI

 • Verici ve manometre üreticileri
 • Kalibrasyon ve servis şirketleri
 • Sanayi (laboratuvar, atölye ve üretim)
 • Araştırma ve geliştirme laboratuvarları
 • Ulusal enstitüler ve kurumlar

ÖZEL ÖZELLİKLER

 • Basınç aralıkları: 75 … 10.000 psi ila 290 … 23.000 psi
 • (5 … 700 bar’dan 20 … 1.600 bar’a kadar)
 • Basınç ortamı: Hidrolik yağ veya su
 • Kontrol kararlılığı: FS’nin %0,005’i
 • Doğruluk: FS’nin %0,01’ine kadar
 • Değiştirilebilir referans basınç sensörleri

 

Dilerseniz aşağıda bulunan videoyu izleyebilir, ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *