Asya Trafo Otomasyon Elektrik Makine İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi

News & Blog

CPC2000 TAŞINABİLİR DÜŞÜK BASINÇ KONTROL CİHAZI

News & Blog

Modelin genel özellikleri:

Uygulama
Bu cihazın ana uygulamaları, bir kalibratör veya yüksek doğrulukta ölçüm ekipmanı ve/veya hassas basınç dönüştürücü olarak ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, filtrasyon, temiz oda ve tıbbi teknoloji alanlarındadır.

İşlevsellik
Model CPC2000 düşük basınç kontrolörü, dahili, otomatik basınç üretimi ve basınç referansı olan şebeke veya pille çalışan bir basınç kontrolörüdür. Basınç üretimi, her iki boru bağlantısında pozitif ve/veya negatif basınç sağlayan entegre bir elektrikli pompa kullanılarak elde edilir. Alet açılır açılmaz, sıfır noktası kayması ortadan kaldırılacak şekilde otomatik olarak bir sıfır noktası ayarı gerçekleştirilir. Kalibrasyonun müteakip hazırlığı sadece birkaç ayar gerektirir.

Önce MENU butonunu kullanarak kayıtlı basınç birimlerinden birini ve %0 … 50 aralığında değişken basınç değişim adımını seçin. Ardından, Kontrol Modunda tam skalaya girildikten sonra, gezinme düğmeleri kullanılarak basınç, tanımlanan seviyeye göre kolayca artırılabilir veya azaltılabilir. Kalibrasyon düzeneğinde veya test öğesinde sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için SIZINTI düğmesi kullanılabilir. Bununla, basınç test düzeneğine kilitlenir ve olabilecek herhangi bir basınç düşüşü ve bunun süresi ölçülür ve görüntülenir.

Arayüz
Enstrüman, bir PC ile iletişim ve veri alışverişi sağlayan bir RS-232 ve USB arayüzüne sahiptir. Yazılım
WIKA-Cal kalibrasyon yazılımı, CPC2000 için mevcuttur. WIKA-Cal ayrıca, PC destekli kalibrasyona ek olarak, bir SQL veri tabanında kalibrasyon ve cihaz verilerinin yönetimini sunar.

Kalibrasyon sertifikası
Cihazın doğruluğu bir fabrika kalibrasyon sertifikası ile onaylanmıştır. İstek üzerine bu cihaz için bir DKD/DAkkS kalibrasyon sertifikası sağlayabiliriz.

Asya Trafo Güvenilirliği
Asya Trafo, WIKA Türkiye resmi distribütörü ve bayisi olarak, ürünleri dünya çapında kanıtlanmış kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Bu model için açıklanan tüm seçenekler bayimizde mevcuttur.

UYGULAMA ALANLARI

  • Alçak basınç ölçüm cihazlarının mobil kalibrasyonu
  • Çok düşük pozitif veya negatif basınç beslemesi
  • Küçük gösterge basınçlarının veya diferansiyel basınçların doğru ölçümü

ÖZEL ÖZELLİKLER

  • Basınç aralıkları: 1 … 1.000 mbar (0,01 … 14,5 psi)
  • Doğruluk: %0,1 FS’ye
  • Entegre, otomatik basınç üretimi
  • Taşınabilir, Li-Ion pil sayesinde güç kaynağı ünitesi olmadan da kullanılabilir
  • Basit kullanım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *