Asya Trafo Hakkında

 

 

 

   ASYATRAFO

   Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 25 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın her yerinden müşterilerine hizmet vermektedir.

   Dünyanın önde gelen firmalarından ABB ile Resmi Çözüm Ortaklığı bulunmaktadır.

 

Türkiye pazarında ve dünyanın çoğu ülkesinde yüksek kaliteli ve deneyimli ekibiyle ; 

Transformatörlere dair her türlü servis & bakım hizmetleri vermektedir.  

İşletmelerin mevcut otomasyon sistemlerini yenileme ,otomasyon arızalarının giderilme & iyileştirme hizmetleri de vermektedir.

Bunun yanı sıra standartlara uygun olarak, Transformatör Plug-in Bushing montajında Türkiye'nin tercih edilen firmalarından olmuştur.

   

Motto 'muz  '' SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ İÇİN ÇÖZÜM ORTAĞI ''  

 

ASYATRAFO en iyi transformatör servis hizmeti vermek için neler yapmaktadır ?


Müşterilerinin beklentileri, kurulu gücü veya gücünün büyüklüğünün yanı sıra , kendi uzmanlık kolunda komple ürün yelpazesiyle, yüksek kaliteli ve en uygun servis çözümlerini sunmaktadır. Uygun donanım, yeniden tasarım, analiz, uzmanlık önerileri, eylem planları ve eğitim uygulamaları ile karmaşık müşteri sorunlarına çözüm gerektiğinde deneyimli, uzman ve yetkilendirilmiş ekipleriyle hizmet vermektedir.

ASYATRAFO ‘nun servis hizmetleri nelerdir ?
 
Önleyici Bakım:


Ekipmanın periyodik kontrolü, kurulumundan geri dönüşüme kadar olan süreçte yerinde yenileme, orijinal yedek parça, kademe değiştirici bakım tamir ve temini, lojistik, ulaşım ve 24/7 hizmetleriyle transformatörler için maksimum kullanılabilirlik garantisi.
 
 
Hizmet sözleşmesi:

 Durum tespiti, izleme, periyodik durum değerlendirmesi, duruma göre bakım, onarım ve performans iyileştirme, varlık optimizasyonu, yeni trafo temini, montaj ve devreye alma, eski ekipmanın geri dönüşümü ve operatör eğitimi gibi hizmetleri sunma.
 
Deneyim - Yerel çözümler:

Dünyanın neresinde olursa olsun 7/24 servis anlayışı ile müşterileri için en iyi çözümü en kısa sürede sağlamak üzere bütün uzmanların hazır olması.
 
Değerlendirme:

Transformatörlerde oluşabilecek sorunlarla ilgili önleyici tedbirlerin ne olabileceğinin ve gelecekteki muhtemel arızalarla ilgili en iyi değerlendirmesini o transformatöre ait tasarım bilgisi, geçmiş çalışma koşullarını inceleyerek yapabilme. Bu tespiti yapmak kullanıcılara daha verimli ve beklenmedik duruşları olmayan bir enerji şebekesi sağlayabilmektedir.
 
Durum değerlendirmesi işletmeye:


• Transformatörlerinin durumunu bilmesini,
• En uygun kullanma koşullarını,
• Beklenmedik sorunlarla karşılaşma riskinin önlenmesini,
• İstenmeyen durumların en kısa zamanda bertaraf edilip sisteminizin süratle normal çalışma koşullarına getirilmesini,
• Bakım periyodlarının ayarlanması,  imkânlarını sunar.
 
Transformatör kullanan işletmeler için profesyonel servis yaklaşımı neden önemlidir?

Profesyonel servis yaklaşımı; farklı müşterilerin farklı bakım stratejilerini tamamlayıcı bir unsur olarak ilave katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmıştır. İşletmeler için önemli olan ana işlerini sorunsuz ve kesintisiz yapmaktır. Bu yaklaşım ve uzman ekiplerle iş birliği işletmelere:
• Kendi asıl işlerine odaklanma,
• Ekipman güvenirliğini artırarak şirket performansını artırma,
• Bünyesinde tam profesyonel olmayan, yenilikleri takip edemeyen fazla personel bulundurma yerine kaynak verimliği sağlayarak uzman ekiplerle çalışma,
• Yeni teknoloji ve uygulamalara erişim ve uygulamadan faydalanma imkânı,
• Operasyonların etkinliğini artırmak, maliyet kontrolü ve esnek çalışma imkânı,
• Beklenmedik ilave maliyet risklerini azaltma,
• Bakım onarım masraflarının azalmasına katıda bulunma,
• Verimlilik, hizmet performansı ve en iyi uygulamaları ölçülebilme ve sistematik yaklaşımın bir sonucu olarak başkalarıyla paylaşabilme,
• Beklenmedik, zamansız, ani duruşları önleme veya azaltma, operasyonal mükemmelliğe ulaşma,
• Sorunsuz üretim, iletim, dağıtım sistemi,
• Eski ekipmanların durumunu iyileştirme,
• Planlı ve en uyun yatırım şartlarını elde etme,
• Çalışan sağlığı ve güvenliği, çevresel şartları koruma imkânı gibi avantajlar sağlar.
 
Mühendislik Çözümleri


Mühendislik çözümleri; performansı, verimliliği ve kullanılabilirliği iyileştirmek için akıllı çözümler bulunmasıdır. Yukarıda belirtilen bütün hizmetlerin birkaçı veya tamamının uygulandığı çözümler mühendislik çözümleridir. Olacaklar karşısında bir adım önde olmak akıllı mühendislik çözümlerinin, bilgi ve tecrübe ile birleştirilerek uygulanmasından elde edilecek sonuçtur.
 
ASYATRAFO Transformatör Servis Çözümleri


Marka bağımsız (her hangi bir üretici markası) olarak, kuru veya yağlı, dağıtım, güç ya da özel tip transformatörlere sertifikalı, ürünlerle ilgili üreticiler tarafından yetkilendirilmiş uzman servis kadrosuyla, 7/24 servis anlayışıyla, Türkiye ve  yurtdışı pazarlarda, donanımlı gezici servis ekipleriyle verebildiği hizmetler ana hatlarıyla şunlardır;
 
Sahada koruyucu bakım ve servis


Genel kontrol ve izleme, Standart kimyasal & elektriksel yağ testleri, Gaz analizi(DGA),YAKD kontrol ve test işlemleri, termal kamera ölçümleri, standart test işlemleri, izolasyon direnci testi, sargı DC direnç testini içeren Temel Teşhis Yöntemleri veya bu testlere ilave , Korozif Sülfür (Cu2S), Furan analizi, transformatör ve izolatörler için güç faktörü (% pF), Tan δ ve kapasitans ölçümleri, İkaz akımı testi, mekanik bütünlük testi (SFRA)..vb testleri içeren İleriTeşhis Yöntemleri olarak uygulanmaktadır.              
Bunun yanında yağ filtrasyonu işlemleri, termal kamera ölçümleri, transformatör ömür değerlendirmesi, yük altında kademe değiştirici bakımı, onarımı, kontak veya parça değişimi, diverter swich değişimi, soğutma sistemi fan seçimi ve montajı, sargı oran testi, İkaz akımı testi sahada koruyucu bakım kapsamı içindedir.
Transformatörlerin geniş frekans aralıklarında (10 Hz-2 MHz arası veya daha üstü ) aktif kısımda oluşabilecek potansiyel problemleri önceden tespit edebilmek amacıyla uygulanan FRA Testi (Frekans Tepki Testi), izolasyon kâğıdı içinde bulunan nem oranı ve yağ yalıtım değerini ölçmek amacıyla uygulanan DFR Testi (Dielektrik Frekans Tepki Testi) de bu kapsam içerisinde istek ve gerekliliğe göre uygulamaktadır.

Transformatör Atölye Servis Aktiviteleri


Fabrika ortamında, transformatörlere uygulanan işlemler ise kabaca giriş testleri, durum raporu verilmesi, bakım ve onarım işlemlerinin yapılması, aktif kısmın temizlenmesi ve kurutulması, yağ kaçaklarının giderilmesi, gerilim seviyesi değişikliği, kumlama, boyama işlemleri, yük altında kademe değiştirici bakım, yenileme işlemleri, aksesuarlarının yenilenmesi, yağın yenilenmesi, yağ filtrasyonu, sargı yenileme, IEC 60076 standardına göre elektriksel testilerin uygulanması, transformatör ömrünün uzatılması işlemleridir.


Ayrıca Transformatör Güçlendirme (Retrofit) başlığı altında sargı yenileme, mekanik aksam yenileme, modifikasyonu ve bakımı. Y.A.K.D. (Yük Altında Kademe Değiştirici) yenileme, transformatör aksesuarlarının güncel teknolojiye göre yenilenmesi işleri de atölye servis aktiviteleri kapsamındadır.


Yedek Parça Temini
Yedek parça olarak teklif edilen tüm transformatör aksesuarlarını, dünya çapındaki depolardan marka bağımsız ve orijinal olarak temin edilmektedir. Komple YAKD ve aksesuarları, tanklar, radyatörler, contalar ve diğer parçalar garantili yedek parça temini kapsamındadır.


Montaj ve Devreye Alma
Her tip transformatör ve reaktör montajı, yer değiştirmesi ve devreye alınması hizmetleri montaj ve devreye alma kapsamı içinde sunulmaktadır. Deneyimli ve sertifikalı personellerle montaj süpervizörlüğü ve kurulum hizmetleri, proje yönetimi ve mühendislik hizmetleri, tüm marka transformatörler için montaj / demontaj, yer değiştirme ve devreye alma hizmetlerini kapsamaktadır.

Asya Trafo ABB, ALSTOM, SCHNEIDER, SIEMENS gibi sektörün öncü firmalarının yanındamüteahhit firmalara da hizmet vermektedir.

Birinci önceliği yapılan işin hassasiyeti ile birlikte ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarakinsan sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma şartlarını kendine öncü edinmektedir.

 

Misyonumuz:

Müşteri beklentilerine en hızlı, en kaliteli ve en uygun fiyatlarla teknolojik, devamlılığı olan ve karlı çözümlerle cevap vermek.

 

Vizyonumuz:

Profesyonel ekibi ve yüksek tecrübesiyle sizlere hizmet vermekte ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda projelendirme sorumluluğunu üstlenerek otomasyon sistemleri kurmaktayız.